Elīna Sokolova-Luca

Pasākumu organizatore

Kā Jūs nonācāt Vidzemes Augstskolā?

Noslēdzu darba gaitas darbu Valmiermuižas alus darītavā kā sabiedrisko attiecību speciāliste un domāju kādu laiku atpūsties vai doties uz Vāciju, taču viena mana laba draudzene atsūtīja darba sludinājumu, ka Vidzemes Augstskolā tiek meklēts pasākumu organizators. Man likās ļoti interesanti un es biju un esmu ļoti liela Valmieras un Vidzemes Augstskolas patriote, tāpēc aprunājos ar Vinetu Pūci, kas strādāja ViA, par šo vakanci. Aizgāju decembrī uz darba interviju un laikam iepatikos, jo jau nākamajā dienā piezvanīja un teica, ka esmu pieņemta. Un tā ar 2015. gada 22. janvāri sāku strādāt Vidzemes Augstskolā, tajā brīdī domāju, ka uz neilgu laiku, jo aizstāju kolēģi, kas bija dekrētā un tā es te esmu jau trešo gadu (smejas).

Jūsu galvenie darba pienākumi?

Sēdēt pie datora un labi izskatīties (smejas). Bet, ja nopietni, lai augstskolā būtu pasākumi, vienalga kā, bet tiem ir jābūt. Piemēram, lai absolventi atcerētos izlaidumu, darbinieki varētu saliedēties un būt priecīgi.

Kam Jūs savā darba ikdienā pievēršat vislielāko uzmanību?

Iepriecināt studentus un darbiniekus, pievēršu uzmanību tam, lai no esošajiem resursiem iznāktu maģija, par kuru katrs varētu mazāk vai vairāk papriecāties.

Vai Jums ir savi, īpašie rituāli darba dienu uzsākot, tās laikā vai to noslēdzot?

Es teiktu, ka uzlikt mūziku, kas man patīk, jo tā ir daļa no manas darba dienas, ja nav steidzamu e-pastu, tad es smeļos iedvesmu no Pinterest vai Vimeo. Šad tad arī aizeju uz integrēto bibliotēku un pašķirstu žurnālus apskatos, kādas ir tendences. Vēl ir ļoti svarīga runāšanās ar kolēģiem, kas palīdz saprast, kas viņiem patīk, kādus pasākumus piedāvāt.

Vai jums ir kāda īpaša metode, kas palīdz saņemties sarežģītās situācijās? Kāda tā ir?

Izbraukt ar velosipēdu, iziet pastaigā svaigā gaisā. Svarīgi necensties sevi spiest, ja kaut kas neiznāk, bet atpūsties un tad atgriezties pie darba, kad esi gatavs, tā ir daudz efektīvāk.

Kas Jūs iedvesmo un motivē?

Sarunas ar cilvēkiem, mūzika un atvaļinājums, kura laikā es braucu ceļojumā, ja es, plānojot pasākumu, zinu, ka es pēc tam braukšu ceļojumā, tad es cenšos vēl vairāk, jo zinu, ka varēšu sevi atalgot un tas ir jānopelna, bet, ja tas nav ceļojums, tad es dodos uz teātri.

Kuras, Jūsuprāt, personības kvalitātes darba devēji šobrīd vērtē visaugstāk, izvēloties labākos kandidātus starp pretendentiem ar augstāko izglītību?

Tas atkarīgs no tā, kādā amatā vēlas strādāt, bet manā amatā ir svarīgi, būt radošam arī bez lieliem finansiāliem līdzekļiem, izturība pret stresu, pozitīvisms, spēja aizraut citus un sastrādāties komandā.

Kādi ir Jūsu hobiji (mīļākās nodarbes) ārpus darba?

Ceļošana, teātris, balets, sportošana kā “tvaika nolaišana”, tikties ar draugiem, gatavot ēst un protams ne tikai ceļot, bet arī organizēt un plānot ceļojumu, ne tikai sev, bet arī citiem.

Ko Jums nozīmē Vidzemes Augstskola? Raksturojiet to vienā vārdā.

Augsne, cik klišejiski (smejas). Gaisma, augsne, radošums, kaut kas, kas ir procesā, nemitīgā kustībā.