Vidzemes Augstskolas studenti kļūs par mentoriem bērniem no mazāk priviliģētām ģimenēm

8. oktobrī Vidzemes Augstskolā (ViA) viesojās organizācijas “Perach” ilggadējs vadītājs Amoss Karmeli no Izraēlas, lai parakstītu sadarbības līgumu ar Vidzemes Augstskolas rektoru Gati Krūmiņu.

 

qya

 

Sadarbības līgums tika parakstīts ar mērķi aicināt Vidzemes Augstskolas studentus kļūt par mentoriem bērniem no mazāk priviliģētām ģimenēm, lai atbalstītu un palīdzētu viņiem pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā, kā arī apzināties savu potenciālu un sasniegt nākotnes mērķus.

 A. Karmeli uzskata, ka sadarbība vienmēr ir un būs svarīga sastāvdaļa, kas saved kopā ģeniālas idejas, lai palīdzētu sabiedrībai un padarītu pasauli par labāku vietu. Viņš secina: “Ja Tu spēj izglābt vienu cilvēku, tas ir pielīdzināms tam, ka Tu spēj izglābt pasauli.”

Vizītes laikā ViA A. Karmeli tikās ne tikai ar rektoru, bet arī studentiem, lai iepazīstinātu ar “Perach” projektu, pastāstītu tā mērķus un aicinātu viņus kļūt par bērnu mentoriem. Ar jauniešiem, kas izrādīja vēlmi līdzdarboties un iesaistīties projektā, viesis tikās atkārtoti.

Mūsdienās projektā “Perach” ir iesaistīti 12% Izraēlas studentu un daudzi desmiti tūkstoši mazāk priviliģētu bērnu. Tā ir lielākā šāda veida organizācija pasaulē, kas kļuvusi par iedvesmas avotu un praktisku atbalstu citiem, darbojoties apmēram 20 pasaules valstīs. A. Karmeli savas darbības laikā aptuveni 40 gadu garumā iesaistījis projektā visas Izraēlas augstākās izglītības iestādes un tās studentus.