Rūpējies par vidi, piedaloties mantu apmaiņas tirdziņā “Brīvandele”

Kur nodot vairs nevajadzīgas, taču lietderīgas mantas otrreizējai lietošanai? Piešķir tām otru elpu, piedaloties Vidzemes Augstskolas mantu apmaiņas tirdziņā “Brīvandele”, kas norisināsies 7. novembrī no plkst. 9.00 līdz 19.00 Cēsu ielā 4, C114 telpā.    

 

dzfag

 

Atkritumi ir vieni no lielākajiem un bīstamākajiem vides piesārņojuma veidiem. Tie negatīvi ietekmē gan mūsu dzīves kvalitāti, gan ekosistēmu, tāpēc ekoskolu Rīcības dienu ietvaros organizētajā tirdziņā “Brīvandele” Vidzemes Augstskolā būs iespējams samainīt, nodot vai paņemt apģērbus, apavus, interjera priekšmetus, aksesuārus un saimniecības lietas, kuras vienam vairs nav nepieciešamas, taču citam – ļoti noderīgas. Noskatīto mantu savā īpašumā iegūt varēs par ziedojumiem, kas palīdzēs īstenot kādu videi draudzīgu ieceri tuvākajā nākotnē.

Apģērbus citas lietas iespējams nodot 5. un 6. novembrī Cēsu ielā 4, 202. kabinetā, laikā no 15.00 līdz 18.00. Pieņemsim tikai mazgātu apģērbu bez izteiktiem bojājumiem un sadzīves lietas, kas ir darba kārtībā. Atnestās lietas, kas paliks nepaņemtas, tiks nogādātas labdarības organizācijām Valmierā un tuvākajā apkārtnē.

Rīcības dienu kampaņas mērķi ir rīkoties ilgtspējīgas nākotnes vārdā, mudināt jauniešus būt par pārmaiņu ierosinātājiem, iesaistīt visu izglītības iestādi un sabiedrību, papildināt skolu izvēlētās gada tēmas ar pieredzi akcijās un pasākumos, kas tiktu rīkotas vienlaicīgi visā Latvijā, veidot Rīcības dienas par nacionālu vērtību, uzsverot bērnu un jauniešu rosinātu pārmaiņu nozīmīgumu, motivēt vecākus un sabiedrību tajās aktīvi iesaistīties. Ekoskolu Rīcības dienu laikā tiek organizēti dažādi izglītojoši un interaktīvi pasākumi, lai piedāvātu risinājumus, kā iespējams iesaistīties globālās problēmas risināšanā ar vietēja mēroga rīcībām. Šogad Rīcības dienas norisinās laikā no 4. līdz 10. novembrim un tēma ir “Par nākotni bez klimata krīzes”.

Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Skudras Spēka Cilts.

6u87w5