Maģistrantūras studijas Vidzemes Augstskolās uzsācis students no Meksikas

2019. gada rudens semestrī esošo studentu pulkam Vidzemes Augstskolā (ViA) pievienojies students no Meksikas, kas savas zināšanas papildinās maģistra studiju programmā – “Mediju un informācijas pratība”.

1

 

1

No 2018. gada septembra ViA tiek īstenotas trīs jaunas maģistra studiju programmas angļu valodā, savukārt projekta “Jaunu maģistra studiju programmu izveide un aprobācija Vidzemes Augstskolas starptautiskās konkurētspējas veicināšanai” (Nr.8.2.1.0/18/A/011.) ietvaros plānots kopumā īstenot piecas maģistra studiju programmas angļu valodā.
Pateicoties Valsts Izglītības un attīstības aģentūras piešķirtajai stipendijai , students Jose Andres Guzman Diaz no Meksikas uzsācis studijas maģistra studiju programmā “Mediju un informācijas pratība”.
Jose Andres atzīst, ka Latviju izvēlējies tāpēc, ka tajā ir viņam likās piemēroti laikapstākļi un skaista daba, kas ļautu nodoties domām un lasīšanai. 
“Interesējoties vairāk par Latviju es uzzināju par tās vēsturi, unikālo valodu un skaisto arhitektūru, it īpaši Rīgā, tas bija jāpiedzīvo pašam,” tā Jose.
Projekta SAM 8.2.1. rezultātā tiks izveidotas piecas starptautiskas maģistra studiju programmas angļu valodā: "Mediju un informācijas pratība", "Virtuālā realitāte un viedās tehnoloģijas", "Kiberdrošības inženierija", "Stratēģiskā komunikācija un pārvaldība" un tūrisma studiju programma sadarbībā ar Satakuntas Augstskolu Somijā,  sekmējot institūcijas stratēģisko specializāciju un ārvalstu studentu piesaisti.
Projekta kopējās izmaksas ir 500 000,00 EUR, no kurām 85 % ir Eiropas Sociālā fonda finansējums un 15 % Latvijas valsts budžeta finansējums.