28 apmaiņas studenti uzsāk apmaiņas studijas Vidzemes Augstskolā

Pavasara semestrim sākoties, studijas Vidzemes Augstskolā (ViA) uzsāk ārvalstu studenti no Turcijas, Spānijas, Portugāles, Francijas, Albānijas un Ukrainas.

Studenti ViA ieradās Erasmus+ programmas, kā arī ESME Sudria sadarbības līguma ietvaros, un studēs dažādās studiju programmās, apgūstot ne vien izvēlētos studiju kursus, bet arī latviešu valodu un kultūru.

Pirmajās dienās studenti tiek iepazīstināti ar augstskolu, Valmieras pilsētu un tās apkārtni, piedaloties ekskursijās, lekcijās un studentu organizētos pasākumos. Ārvalstu studenti kopā ar mentoriem – Vidzemes Augstskolas studentiem, piedalīsies arī ViA Debašu kluba un improvizācijas teātra “ViAGars” organizētajās aktivitātēs, kā arī tuvāk iepazīs viens otru “Jautājumu-atbilžu” vakarā.

2018./2019. studiju gada pavasara semestrī kopumā studēs 33 ārvalstu apmaiņas studenti, pieci no tiem turpina savas apmaiņas studijas no rudens semestra.

Šo gadu laikā ViA ir izveidots plašs sadarbības tīkls. Tajā pārstāvētas 110 augstskolas no 45 valstīm un šis skaitlis ar katru gadu pieaug.

Vidzemes Augstskolā ievērojamākais ārvalstu apmaiņas studentu pieaugums pēdējos gados ir no Francijas, Spānijas, Nīderlandes, Portugāles u.c.