10 / 10 / 2018

Rubriku "Mana vieta Valmierā" turpina Mikus Dubickis - eksperts studiju kvalitātes jautājumos, kurš sava darba gaitas Vidzemes Augstskolā uzsāka pavisam nesen, bet jau iemīlējis pastaigas ne vien Gaujas gleznainajos krastos, bet arī pilsētā un par savu mīļāko vietu labprāt sauc savu darba vietu - Vidzemes Augstskolu Cēsu ielā 4.

08 / 10 / 2018

Svētdienas pēcpusdienā "Valmieras HK/BSS/ViA" aizvadīja trešo mājas spēli jaunajā sezonā, tiekoties ar līgas līdervienību - komandu HK "Dinaburga". Spraigā cīņā svarīgu uzvaru pagarinājumā izcīnīja valmierieši, pārspējot Daugavpils hokejistus ar 2:1. Disciplīna, spēle aizsardzībā un vārtu mūra Markusa Žukovska teicamā darbība laukumā ļāva spēlētājiem un skatītājiem svinēt otro uzvaru sezonā. Pirmos vārtus valmieriešu labā guva uzbrucējs Pauls Krūmiņš, bet uzvaras vārtus 63. minūtē atnesa Toms Mencis.

04 / 10 / 2018

Mūsdienu sabiedrību raksturo intensīvs mediju satura patēriņš un informācijas pārbagātība. Latvijā mediji un ikviens sabiedrības loceklis var brīvi paust dažādus viedokļus un iesaistīties publiskās diskusijās, bez kurām nav iedomājama demokrātiska sabiedrība. Turklāt, pateicoties globāliem saziņas tīkliem, Latvija neatrodas izolētā informatīvajā telpā, – mēs varam piekļūt arī citu valstu medijiem un patērēt to izplatīto saturu. Šī situācija rada gan daudz lielisku iespēju, gan arī izaicinājumus mediju patērētajiem. Nav ne viegli, ne vienkārši orientēties milzīgajā informācijas gūzmā, kur sajaucas un par auditorijas uzmanību cīnās dažādas ekonomiskās un politiskās intereses, un reizēm arī gluži vienkārša lētas popularitātes radīšanas kāre. Lai šajā informācijas kokteilī nepazustu, nepieciešamas prasmes, ko sauc par medijpratību* un informācijas pratību**.

04 / 10 / 2018

Trešdien, 3. oktobrī, Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā uzvaras sēriju izdevās uzsākt “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem, kuri dramatiskā spēles pagarinājumā ar rezultātu 106:98 pieveica Igaunijas vicečempioni “Tartu Ulikool”. Ar 26 punktiem izcēlās Jānis Kaufmanis, kurš šajā dienā svinēja savu 29. dzimšanas dienu.

03 / 10 / 2018

Otrdien, 2. oktobrī, preses konferenci aizvadīja Latvijas - Igaunijas apvienotajā basketbola līgā ar uzvaru debitējusī "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola". Komandas pārstāvji pavēstīja par aktuālo situāciju Valmieras basketbolā un ieskicēja galvenos uzdevumus veiksmīgai kluba darbības turpināšanai.

02 / 10 / 2018

28.-29. septembrī  Latvijas Valsts radio un televīzijas centra tornī notika Open Data Hackathon 2018, kurā par uzvarētāju kļuva Aija Sadoviča (studiju programmas "Informācijas tehnoloģijas" nepilna laika studente) ar ideju par aplikācijas izveidi  Rīgas pirmsskolas izglītību iestāžu rindu pārskatāmībai.